Konferencja „Środowiskowy Dom Samopomocy – dziś i jutro”

Rozwój środowiskowych domów samopomocy i inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób chorujących psychicznie uzależniony jest od zrównoważonego współdziałania sektorów pozarządowego i samorządowego, konfrontacji ekspertów i praktyków, różnych kierunków myślenia o przyszłości. Stowarzyszenie BORIS we współpracy z Mazowieckim Forum Środowiskowych Domów Samopomocy zaprasza wszystkich zainteresowanych tym tematem. TERMIN: 6 grudnia 2012, w godz. 10:00- 15:00. MIEJSCE: Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4 (przy Pl.Bankowym). Szczegółowe informacje

————————————————————————————

Włącz się w kampanię „OCHOCZO RAZEM”

W połowie września 2012 r. rusza kampania informacyjno-edukacyjna pt. OCHOCZO RAZEM. Przez miesiąc na terenie dzielnicy Ochota będzie głośno o promocji zdrowia psychicznego i integracji osób chorujących psychicznie ze społecznością lokalną.

Kontakt i informacje: www.opsochota.waw.pl, tel. 22 895-27-61

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Ochoczo-Razem/365057146897786

 

———————————————————————————————–

WEŹ UDZIAŁ W RZECZPOSPOLITEJ LOKALNEJ 2020!

Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zapraszają do udziału w wydarzeniu “Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbędzie się 19 – 20 września 2012 r. w Warszawie.

WIĘCEJ O WYDARZENIU: WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ROEFS.PL/

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

——————————————————————————————

WARSZTAT DLA DOMÓW TYP A

Spotkanie Forum ŚDS dla Domów typ A odbędzie się 30 maja, w godz. 10:00 – 15:00, w ŚDS nr 2 przy ul. Grębałowskiej 14, w Warszawie. Spotkanie skierowane jest do kierowników placówek (jeżeli udział kierownika nie będzie możliwy, prosimy o oddelegowanie pracownika). Warsztat poprowadzi dr Paweł Bronowski i prof. dr hab. Janem Czesławem Czabałą. Będziemy dyskutować o założeniach i specyfice pracy w ŚDS z uczestnikami. Odbędą się także zajęcia szkoleniowo – superwizyjne.  Zostaną omówione wybrane przypadki „problemowe”.

—————————————————————————————

CZERWIEC AKTYWNYCH!

Poprzez kampanię Czerwiec Aktywnych Społeczności chcemy wesprzeć ludzi, grupy i instytucje działające w środowisku i organizujące społeczności lokalne. Dla wielu osób zaangażowanych w aktywizowanie społeczności czerwiec jest od wielu lat tym miesiącem, w którym tradycyjnie organizujemy się, by wspólnie zrobić coś dla siebie i dla naszych lokalnych wspólnot. Dlatego Stowarzyszenie BORIS we współpracy ze Stowarzyszeniem CAL zachęca mazowieckie społeczności lokalne, by również w tym roku w czerwcu przyłączyć się do grupy Aktywnych Społeczności. Będziemy promować i pomagać w działalności grup, instytucji i organizacji, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Oddolne inicjatywy są dowodem na to, że jesteśmy skuteczni, potrafimy się komunikować, wypracowywać porozumienia i że wykorzystujemy to, co najlepszego daje nam demokracja – możliwość kreowania zmiany społecznej.

Więcej informacji: www.aktywnespolecznosci.pl

———————————————————————————————

OGŁOSZENIE!

Od marca 2012 Mazowieckie Forum Środowiskowych Domów Samopomocy powraca do formuły comiesięcznych spotkań w związku z zakończeniem prac Regionalnej Platformy Współpracy w ramach projektu Regionalna Platforma Współpracy Na Rzecz Inicjatyw ES.