Szanowni Państwo,
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS zaprasza na szkolenie „GIODO – 5 problemów z danymi osobowymi – teraz i po zmianach”

Planujemy poruszyć następujące zagadnienia:

– Planowane zmiany w przepisach od 2018 roku  Powołanie ABI i ASI – na co zwracać uwagę
– Własny pracownik czy podmiot zewnętrzny – jak określić zakres kompetencji i skonstruować umowę
– Dane wrażliwe i ich przetwarzanie, w szczególności profilowanie

– RODO a polska ustawa – który akt prawny ma pierwszeństwo w stosowaniu

– Zakres kar za naruszanie danych osobowych przewidzianych w Rozporządzeniu

UWAGA: JEDNORAZOWA ZMIANA MIEJSCA SZKOLENIA

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2017 (środa), w Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44 a, w sali konferencyjnej, w godzinach 11:00 -14:00. 

Spotkanie poprowadzi Jarosław Greser – doktor nauk prawnych. Od 11 lat współpracuje z przedsiębiorstwami i organizacjami pozarządowymi zakresie obsługi prawnej, w szczególności w obszarze praw autorskich i ochrony danych osobowych. Pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Trener certyfikowany przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych, specjalizujący się z szkoleniach z zakresu prawa. Prowadzi zajęcia dla organów administracji publicznej, firm oraz organizacji pozarządowych.

Serdecznie zapraszamy.

ZAPROSZENIE

Zarząd Mazowieckiego Forum Środowiskowych Domów Samopomocy przy Stowarzyszeniu BORIS zaprasza Środowiskowe Domy Samopomocy na spotkanie dotyczące  projektu z dnia 18 sierpnia 2014r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego obecnie obowiązujące Rozporządzenie w sprawie środowiskowych domów samopomocy (Dz.U. z 2010r., Nr 238, poz. 1586). Spotkanie ma na celu zebranie opinii i wypracowanie wspólnego „głosu” w tej kwestii. W załączniku materiał wypracowany przez „grupę roboczą”, prosimy o zapoznanie się z nim przed spotkaniem. Na spotkaniu zostanie podjęta także decyzja o dalszym funkcjonowaniu Forum. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 września 2014, w godz. 11-14, w siedzibie Stołecznego Centrum Współpracy (Stowarzyszenia BORIS) przy ul.Wareckiej 4/6  (wejście od ul. Kubusia Puchatka, na przeciwko Kawiarnia Mjud).

———————————————————————————————-

ZAPROSZENIE

Zarząd Mazowieckiego Forum Środowiskowych Domów Samopomocy przy Stowarzyszeniu BORIS zaprasza Środowiskowe Domy Samopomocy typu A, B i AB z terenu woj. mazowieckiego, działające na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi na spotkanie „otwierające Forum ŚDS w 2014”,które odbędzie się, w dn. 23 kwietnia 2014, w godz. 10:30-13:30, w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Górskiej 7.

———————————————————————————————

ZAPROSZENIE

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sochaczewie oraz Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych „BORIS” zapraszają na wizytę studyjną  dla przedstawicieli  mazowieckich środowiskowych domów samopomocy. Tematem przewodnim spotkania będzie: „KADRA ŚDS – PRAKTYCZNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM”. Wizyta odbędzie się w dniu 24.06.2013 r., w godzinach 11.00-14.30 w Środowiskowym Domu Samopomocy, ul. Zamkowa 4a, 96-500 Sochaczew.

Celem wizyty będzie wymiana informacji, przykładów dobrych praktyk i pomysłów pomiędzy uczestnikami wizyty – a ekspertem i gospodarzami. Udział w spotkaniu wstępnie potwierdził: Piotr Pilch – doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, kierownik podyplomowego studium zarządzania i marketingu, adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego. Autor licznych prac naukowych. Dojazd do Sochaczewa we własnym zakresie. Organizator zapewnia poczęstunek podczas wizyty.

——————————————————————————————————————-

ZAPROSZENIE

Środowiskowy Dom Samopomocy „SOTERIA” w Wyszkowie, członek Mazowieckiego Forum Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych „BORIS” i Burmistrz Miasta Wyszkowa zapraszają na wizytę studyjną  dla kadry mazowieckich środowiskowych domów samopomocy. Tematem przewodnim spotkania będzie: „WSPÓŁPRACA ŚDS »SOTERIA«  ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM”. Wizyta odbędzie się w dniu 23.05.2013 r., w godzinach 11.00-14.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy „SOTERIA”, ul. Komisji Edukacji Narodowej 2, Wyszków.

Do udziału w wizycie studyjnej zaproszono przedstawicieli i partnerów współpracujących z ŚDS „SOTERIA”, środowisk miasta Wyszkowa: Urzędu Miasta, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Zdrowia Psychicznego, Ośrodka Rehabilitacji MONAR, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”, prasy lokalnej, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Celem wizyty będzie wymiana informacji, przykładów dobrych praktyk i pomysłów pomiędzy uczestnikami wizyty – profesjonalistami, środowiskiem lokalnym i gospodarzami, także zacieśnianie współpracy między nimi. Udział w wizycie potwierdził ekspert – Michał Helwak z Fundacji Przasnyskiej, który podzieli się  swoimi doświadczeniami współpracy z ŚDS oraz władzami lokalnymi a także pomysłami na włączanie mieszkańców do działań ŚDS. Spotkanie moderować będzie Marta Henzler, Stowarzyszenie BORIS.

————————————————————————————————————————-

ZAPROSZENIE

Zarząd Mazowieckiego Forum Środowiskowych Domów Samopomocy przy Stowarzyszeniu BORIS  zaprasza Środowiskowe Domy na walne spotkanie Forum. Termin i miejsce: 3 kwietnia 2013, w godz. 10:00-14:00,

Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” przy ul. Grójeckiej 109.

W wyniku zmian systemowych kilka Domów połączyło się w jedną
instytucję, niektóre powstały a niektóre zniknęły z mapy, inne
przekształciły w nowe podmioty, np.: organizacje pozarządowe – chcemy zintegrować środowisko pracujące na rzecz  i z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz osobami chorującymi psychicznie, odświeżyć formułę Forum. Dlatego też zapraszamy  wszystkie mazowieckie Domy na Forum.

Spotkanie będzie mieć charakter planistyczno-organziacyjny.
Podczas spotkania zastanowimy się po co Nam Forum, w jakim sposób
powinno wspierać edukacyjnie jego członków oraz jak możemy wzmocnić
głos Forum na zewnątrz. Przypomnimy zasady współpracy, strukturę oraz
zaplanujemy spotkania/warsztaty/wizyty studyjne w roku 2013.

Jesteśmy przekonani, że łącząc nasze siły, doświadczenie i
zaangażowanie stworzymy Forum, w którym każdy dom znajdzie swoje
miejsce i przestrzeń do działania na rzecz osób niepełnosprawnych
intelektualnie i osób chorujących psychicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *